פרטיות דומיין – דומיין חסוי

נושאים , , , ,   | בתאריך 16-06-2009

מידי חודש בחודשו, אנו עדים להתגברות השמוש באינטרנט. יותר ויותר גולשים, יותר ויותר יישומים יותר ויותר אתרים ותכנים. אז, ככל שפעילות האינטרנט גדלה נרשמים יותר ויותר דומיינים זאת מכיוון שכל תחילת פעילות באינטרנט הינה ברישום שמות דומיין. רק אתמול התבשרנו, על פייסבוק שיצאה בהצהרה על חלוקת תת דומיינים על בסיס כל הקודם זוכה, וראה זה פלא, במשך מספר שעות נרשמו 3 מליון שמות !!

מידי תקופה מגוון האפשריות לרישום דומיין הולך ומתרחב, דומיין ישראלי, דומיינים בינלאומיים והטרנד האחרון דומיין בעברית. אז איך בוחרים ומה זה דומיין? נכתב על בחירת דומיין רבות אבל המאמר המקיף ביותר נמצא במדריך לבחירת דומיין.

אחת הנקודות שלא נלקחות בחשבון אצל רושם דומיין מתחיל, שרישום דומיין הינו בעצם כמו רישום חברה ברשם החברות וחשוב לרשום את פרטי מחזיק הדומיין. מצד אחד חשוב ביותר לרשום פרטים נכונים של מחזיק הדומיין זאת מהרבה תאמים שאולי אכתוב בבלוג הבא, אולם מצד שני מחזיק הדומיין צריך לדעת שכל הפרטים חשופים לכל משתמשי האינטרנט ע"י כילים סטנדרטים של איתור דומיין (WHOIS).

בתום לב נרשמים פרטים שיכולים לגרום למחזיק הדומיין הטרדות. אם רשם את מספר הסלולרי שלו במקום טלפון בחברה, מידע זה שיתכן אם היה מודע לא היה רושם. אותו כנ"ל כתובת ותיבת דואר.

בכדי לפתור את הבעיה רשמי דומיינים מאפשרים למחזיקי דומיין, להגדיר בקשה לחסיון ואז הפרטים שמוצגים לציבור הם פרטים של חברת אחזקות אך מצד שני רשם הדומיינים שומר לעצמו את הפרטים האמיתיים לצורך התקשרות רלוונטית בינו לבין מחזיק דומיין.

לצערינו, חסיון דומיין מאושר וניתן להגדרה רק בדומיינים בינלאומיים וגם דומיין בעברית, אולם לפי החוקים האופציה זאת אסורה על פי מרשם הדומיינים לדומיין ישראלי.

אנחנו באינטרניק מאפשרים שמירה על פרטיות דומיין עבור דומיינים בינלאומיים ו-דומיין בעברית ובחינם
פרטים על פרטיות דומיין

ניתן להגיב כאן