האם גוגל ופייסבוק משנים את מאזן האנרגיה בעולם?

נושאים , , ,   | בתאריך 01-10-2012

לא מזמן הניו יורק טיימס ערך סקר נרחב אודות חוות שרתים והאנרגיה שהם צורכים. הסקר בוצע באמצעות חברת הייעוץ מקנזי שבחנה לעומק את השמוש באנרגיה בחוות השרתים מסביב לעולם.

הנתון המדהים שמתברר שרק 6-12% מצריכת האנרגיה נדרשת למחשוב בפועל בעוד היתר משמש להזין שרתים במצב הכן לגיבוי למקרים של קריסת שרתים פעילים או הצורך לשרת ביקושים גדולים יותר. בסך הכל הצריכה של כל חוות השרתים בעולם מסתכמת ב 30 ביליון ווט חשמל שהם שקולים להספק של 30 תחנות כח גרעיניות!

בכדי להבהיר את זה טוב יותר ההספק של חוות שרתים אחת גדולה שקולה לתצרוכת של עיר בינונית. ובהקשר אלינו, מהנתונים מסתבר שסך התצרוכת של חוות השרתים בעולם גדולה פי שלש מיכולת הייצור המקסימלית של חברת החשמל בישראל (12 ביליון ווט)

זהו תשלום שהעולם משלם היום בכדי שכל אחד מאיתנו יוכל לקרוא את המיילים שלו בכל זמן נתון, או לעדכן את הסטטוס שלו בפייסבוק או לחפש בגוגל את הנושא המעניין הבא. חוות שרתים לא עומדות בקצב גידול התשתיות הנדרש ומחפשות דרכים יצירתיות על ידי תכנון הנדסי, עדכוני חומרה ותוכנה או שיפור יעילות מערכות המיזוג.

גוגל ופייסבוק שהם צרכני אנרגיה לחוות שרתים מהגבוהים בעולם עובדים ללא הרף לשיפור היעילות הקטנת הצריכה של השרתים כאשר הראשונה מנסה גם להעביר חלק גדול מהשרתים לחוות שרתים ירוקות לשמוש באנרגיה מתחדשת כמו גם העברת חוות השרתים לצפון הקר לחסכון רב באנרגיית המיזוג. לפי נתונים שנחשפו לאחרונה גוגל צורכת כ 300 מליון ווט בעוד פייסבוק מסתפקת ב 60 מליון.

ניתן להגיב כאן