שרת VPS

נושאים , , , ,   | בתאריך 31-08-2009

לאחרונה אנו עדים לחברות אחסון אתרים קטנות, המציעות אחסון של שרת VPS. האם השוק מתעורר? האם טכנולוגיית הוירטואליזציה חדרה לשוק ה IT וכך נוצרה מודעות וביקוש הולך וגובר?

האם חברות אחסון אתרים קטנות מסוגלות להשקעות בתשתית בתחזוקה ובתמיכה ראויה ללקוחות VPS? – אני לא בטוח. אנחנו באינטרספייס מקבלים בתדירות גבוה לקוחות VPS לא מרוצים, פליטים מחברות אחסון אתרים קטנות.

עד לא מזמן רוב השוק לא ידע מה זה שרת וירטואלי VPS והיה מאד קשה למכור את הפתרון. אנחנו באינטרספייס משווקים פתרון של שרת וירטואלי כבר משנת 1997 !! האמת שלא הצלחנו למכור שרת וירטואלי מכיוון שלקוחות לא ידעו אז מה זה VPS, והשרתים שכן הצלחנו למכור בעבר נמכרו כפתרון אפליקטיבי: שרת דואר, שרת FTP וכיוצ"ב.

גם אם נבדוק ב wikipedia לא נמצא עדות להמצאתו והולדתו של ה VPS אך כאחד שהיה שם וראה את הנולד וגם היה לו את הזכות להכיר אישית את חבורת הממציאים ואף לארח את אחד מהמייסדים בישראל – את ידידי מייק קלרק.

ה VPS הומצא ע"י קבוצת יזמים מורמונים מאורם שביוטה ארה"ב אי שם בסוף 1996. (מה שמזכיר לי את ביקורי בסוף שנות השמונים בדאטה סנטר הגדול ביותר שביקרתי בו מעולם – מרכז המחשבים של חיל האויר האמריקאי שביוטה ואולי ארחיב על כך בעתיד). החברה נקראה אז : Internet Servers Cooporation ושם המותג שלה באינטרנט היה iServer.

כחלק משיתוף הפעולה שלי עם החברה רכשתי בשנת 1999 שם דומיין iServer.co.il שמטרתו היתה לקדם את השירותים של שרתים וירטואלים בישראל.

עם כניסתה המסיבית בשנים האחרונות של טכנולוגית VPS בעולם דרך המוצרים של VMWare, Xen, Parallels החלטנו באינטרספייס לפני כשנתיים, לפתח תשתית של שרתים וירטואלים VPS גם בישראל. בתקופה זאת צברנו לקוחות רבים, צברנו ניסיון ואני מאמין שאנחנו באינטרספייס מובילים את השוק הישראלי גם בתחום ה VPS כמו גם בהרבה תחומים אחרים.

ניתן להגיב כאן