דומיין – המלחמה על דומיינים מתפנים

נושאים , , , ,   | בתאריך 16-07-2010

אין ספק שקידום אתר אל ראש תוצאות החיפוש בגוגל תביא לבעל האתר תנועת גולשים ורווחה. המשימה אינה פשוטה ובביטויים תחרותיים קיימת מלחמה יום יומית בכל הגזרות.

אחת מהמשימות החשובות להשגת המטרה החשובה תהיה קבלת קישורים מאתרים חזקים, פופולרים ובמיוחד מדפים ותכנים רלוונטים.

אך מה לעשות, עברית שפה קשה וישראל מדינה קטנה וכמות המקורות מצומצמת עובדה שהופכת את התחרות לקשה יותר. חברות קידום אתרים מנסות להיות יצירתיות ולפתח מקורות חדשים, מקורות איכותיים ובמהירות. היצירתיות של חברות קידום אתרים יצרה תופעה שהולכת ומתחזקת של קניית דומיינים שמתפנים ושפג תוקפם והם פנויים לרישום מחדש.

מידי פעם מתפנה דומיין כזה עם רייטינג גבוה (Page Rank) וכמות קישורים נכנסים גבוה, דומיין שמשום מה לא חודש. דוגמא לדומיין כזה cobi . org . il שנתפס על ידי חברת קידום אתרים בשנת 2008 ומהווה את אחת מאבני הבסיס לקידום אתרים של אותה חברה. דומיין זה שימש לפני כן את קהילת המדענים בישראל העוסקים בביו אינפורמציה ובצורה טבעית קיבל קישורים רבים מכל האוניבסיטאות בישראל וגם מהעולם עובדה שגם הפכה את הרייטינג שלו לאיכותי ביותר.

אמנם, עם הזמן חלק מהקישורים נעלם עקב שינוי היעוד אך עדיין תמיד נשארים רבים ומחזיק הדומיין החדש דואג לקישורים חדשים ולשימור הרייטינג.

אין ספק שרכישת דומיין ותיק עם רייטינג איכותי יכולה להוות קרש קפיצה לכל חברת קידום אתרים, שתשפר משמעותית את יכולות הקידום שלה.

ניתן להגיב כאן