האם שם דומיין יקבע מי יהיה נשיא ארה"ב הבא ?

נושאים , , , ,   | בתאריך 21-02-2016

לפני מספר ימים חטף דונלד טראמפ את שם הדומיין jebBush.com והפנה את התנועה אליו לאתר שלו donaldtrump.com .
האם זה פגע במערכת הבחירות של ג'ב בוש ? לא ברור, ולא מכיר מספיק, אך מה שבטוח זה היה נוקאאוט תדמיתי ותקשורתי למועמד. אני לא יכול לחתום עד כמה זה השפיע אך העובדות מראות שכמה ימים אחרי האירוע ולאחר הבחירות המוקדמות בדרום קרולינה ג'ב בוש הסיר את מועמדותו.

ממליץ לקרוא מאמרים נוספים שלי בבלוג על עוד צדדים בנושא של אי חידוש דומיין: מי חטף לי את הדומיין או נא לשמור על הדומיין

מה שבטוח ומניסיוני האישי שעדיין ישנם ארגונים גדולים הנוטים להקל ראש בחשיבות של שימור וטיפוח שם הדומיין. לדוגמא, אני נזכר שלפני מספר שנים הבחנתי בכך ששם הדומיין themarker.com עומד לפוג.
הרמתי טלפון לעתון במטרה להזהיר אותם מהסיטואציה הלא נעימה העומדת לקרות. הסתבר שהעובדת שתפקידה היה טיפול בדומיין, עזבה זה מכבר את העבודה וכנראה לא מונה/תה לה מחליף ולא רק זאת גם המייל של העובדת שעזבה לא נותב לעובד אחר כך שההודעות על הבקשה לחידוש דומיין לא הגיעו לאף אחד.

מה שמצחיק שהייתי צריך לעבוד קשה כאילו אני אחד מעובדיו הנאמנים של העתון, על מנת לאתר עובד בדה מרקר שיהיה מוכן לשמוע על הבעיה ולקחת אחריות בלטפל בנושא.

מה היה קורה לו היה נחטף ואיך העיתון היה מתמודד עם המצב? ואפילו גם אם לא היה מספיק הדומיין להיחטף והאתר עצמו היה למטה מספר ימים, לא היתה זאת פגיעה כלכלית ותדמיתית בעיתון?

ידוע שלא מעט רשמים גדולים בעולם עושים הון מהתופעה. זה עובד כך: לקוח לא חידש את הדומיין מסיבות שונות ומגוונות. עוד באותו יום רשם הדומיינים משנה את כתובות ה-DNS של אותו דומיין ומעביר את כל התנועה של אותו דומיין לאתר הרשם או בצורה חכמה יותר לאתר אחר היוצר רווחים מפרסום אדסנס של גוגל ואם זה אתר פופולארי התנועה יכולה להביא לא מעט רווחים.

בתקופה הראשונית עדיין יש פרק זמן שבו בעל הדומיין יכול לחדש את הדומיין ובמחיר הרגיל. בגמר אותה תקופה הדומיין נכנס לסטאטוס Redemption בו עדיין בעל הדומיין יכול לחדש את הדומיין אבל במחיר של פי 20 מהמחיר הרגיל.

בסוף התקופה יכול הרשם לשחרר את הדומיין לציבור הרחב אך יש רשמים שמחליטים לקנות את הדומיין שכבר בתקופה הקודמת הבינו שערכו רב בהרבה ממחיר החידוש.

לרוצים להבין יותר על חיפוש דומיין פנוי, קניית דומיין שפג תוקפו, ומעגל החיים של דומיין – אפשר לקרוא בהרחבה באתר אינטרניק: חיפוש דומיין פנוי

ניתן להגיב כאן