מחשוב ענן – הטרנד החדש בשירותי אחסון אתרים

נושאים , , , ,   | בתאריך 07-01-2011

במשך החמש השנים האחרונות, תחום אחסון אתרים (Web Hosting)  התפתח בכוון של שירות כתשתית כאשר השירות ניתן בצורה גמישה לפי דרישה ובהתאם לצרכים. מצד אחד, חלק גדול מלקוחות הוסטינג הוותיקים עבר להשתמש במחשוב ענן לפחות בצורה חלקית, ומצד שני רובם של לקוחות הוסטינג החדשים מעדיף את שירות מחשוב ענן האמור לספק תמורה גבוה יותר. למרות שינוי המגמה, שוק אחסון אתרים בכללותו ממשיך לצמוח וגם שוק אחסון אתרים המסורתי ממשיך לגדול ולהתעצם.

מחשוב ענן בעולם ה IT

בשנתיים האחרונות אנו רואים התעצמות בתחום מחשוב ענן ויותר ויותר ספקים מציעים שירות זה, ויותר ויותר פתרונות חדשניים מוצעים על ידם. התופעה מתעצמת גם בעקבות כניסתם ומעורבתם של אנשי ה IT בארגון לשוק ההוסטינג כאשר הם משתמשים בתשתית כשירות למיקור חוץ של שירותי ה IT בארגונם. עקב כך, אנו רואים ספקי שירות חדשים במגרש ההוסטינג, חברות שמספקות שירותי IT מגוונים לארגונים ומצד שני ירידת ערכם של חברות הוסטינג מסורתיות שלא צלחו את השינוי. יש לזכור, מחשוב ענן הוא עדין שוק בהתהוות אולם מומחי שוק בעולם צופים שבסוף השנה (שנת 2011 ) מחשוב ענן יהווה רבע מהשוק אחסון אתרים הכולל.

מחשוב ענן תשתיתי

הצורך של ארגונים במחשוב ענן תשתיתי יתבטא בעקר בנקודות הבאות:

שמוש במחשוב ענן (IaaS) עם ניהול עצמאי להחלפת תשתיות קיימות בחוות שרתים, להורדת עלויות.

שמוש במחשוב ענן (IaaS) מנוהל ללקוחות המעונינים להעביר את האחריות של ניהול יומיומי לספק השירות.

ניהול מערכות מלא, הכולל מעבר לניהול יומיומי של תשתיות גם ניהול של התכנים והאפליקציות.

ספקיות מחשוב ענן

ספקי מחשוב ענן עומדים בפני האתגר לספק ללקוחות מחשוב ענן שירות איכותי אמין ובמחירים משתלמים. ספקי אירוח אתרים מסורתיים יש את הניסיון והיכולת לתת שירות ותמיכה איכותיים עקב נסיון רב שנים, כמו כן להבין טוב יותר את צרכי הלקוח. מצד שני הטכנולוגיות של מחשוב ענן, למרות שהן נבנות כמערכות מתקדמות ואמינות יותר, הם טכנולוגיות חדשות שאחד האתגרים של הספקים להגיע לרמת בשלות ואמינות בשוק וטכנולוגיה בהתהוות.

מחשוב ענן הטרנד החדש

מחשוב ענן שירות כתשתית נוצר והתפתח מתוך שוק אירוח אתרים ויצר הזדמנויות חדשות ואתגרים חדשים במיוחד בעקבות כניסתם של לקוחות IT לשוק זה. השוק הוא בהתהוות ומשתנה במהירות רבה ולכן יש להקפיד בבחירת ספק השירותים המתאים.

לקריאה נוספת:

מחשוב עננים – פרוייקט לדוגמא

מה זה מחשוב עננים

מחשוב ענן באינטרספייס

ניתן להגיב כאן